Історія коледжу

   В мальовничому селі, в серці Черкащини, на Батьківщині великого Кобзаря в кінці 20– х рр. XX століття (1923 рік) був створений середній спеціальний навчальний заклад сільськогосподарського типу, який випускав агрономів середньої кваліфікації.
   В 1927 р. в с. Будище в будинку, що колись належав поміщикові Енгельгарду, використовуючи наявну там агробазу, було відкрито агрошколу ім. Т.Г. Шевченка з дворічним терміном навчання.
   Восени 1929 року був оголошений перший набір студентів. Вирішили побудувати профшколу на місці церкви Івана Богослова. 1 червня 1930 року на місці церкви заклали фундамент корпусу. Голова окрвиконкому М.О.Леонтович вклала перший камінь у фундамент навчального корпусу. Будівництво корпуса було закінчено в 1932 році.

   1 жовтня 1929р розпочалось навчання Шевченківській сільськогосподарській школі ім. Г. І. Петровського. Перший випуск учнів здійснено 1 березня 1931р. в кількості 26 фахівців.
   В 1934 р. сільськогосподарську школу перейменували на Шевченківський технікум технічних культур ім.. Г. І. Петровського з 4 – річним терміном навчання.
   З 1934 по 1939рр. був побудований будинок для вчителів, гуртожиток, упорядковано садибу, посаджено фруктовий сад на території технікуму.
   В 1938 р. технікум змінив назву на Шевченківський сільськогосподарський технікум рільництва.
   Незважаючи на початок Другої світової війни технікум працював в звичайному режимі, студенти здавали сесію, випускники – державні екзамени. Випуск агрономів був здійснений 30 червня 1941року.

   В числі шевченківців, які виявили бажання захищати Батьківщину, викладацький склад, учні, службовці технікуму. 10 липня 1941 р. решту колективу технікуму евакуювали.
   Село пережило період окупації, в цей час фашисти завдали селу і технікуму великих матеріальних втрат. Господарство, навчальне обладнання, бібліотека були знищені. В навчальному корпусі в 1941 – 1942рр. була поліцейська дільниця.
   В 1943 корпус технікуму зайняли німці. Після визволення села, вже з 1 вересня 1944 р. в технікумі знову почалися заняття по підготовці кваліфікованих кадрів для народного господарства.
   Перший випуск молодших агрономів в кількості 24 особи  був здійснений в 1946р. З 1946 року технікум перепрофілюється на підготовку спеціалістів рибоводів і був підпорядкований Мінсільгоспу УРСР.
   За 4 роки технікум дав державі 360 техніків – рибоводів. В 1951 році технікум було  перейменовано в Шевченківський гідромеліоративний технікум. Поряд з трьома групами, які були набрані на базі 7 класів, була сформована група з учнів на базі 10 класів, яка мала курс навчання 2 роки.

   Навчальний корпус вже не вміщав всі навчальні групи і навчання велось в дві зміни. Виникла  необхідність в будівництві нового навчального корпусу. Його будівництво розпочалось в 1953 році і тривало до 1959 року. 1959 рік приніс чергову перепрофілювання навчального закладу. Технікум набирає студентів на спеціальність технік – механік сільського господарства.
   З 1966 року технікум перейменували в Шевченківський гідромеліоративний технікум і залишився під цією назвою до 1990 року. Розпочинається  розширення матеріальної бази навчального закладу. Був збудований гуртожиток №1 на 400 місць, спортзал, розпочалось будівництво приміщень для техніки. В 1963 році при технікумі організовано заочний відділ.

   В кінці 50 рр. і до п.п. 70 рр. в технікумі була сильна команда з велоспорту. Тривалий час тренером команди був в минулому випускник технікуму Коваленко Іван Омельянович почесний майстер спорту. Команда брала участь у змаганнях на першість області та першість України серед технікумів займали перші місця. В 70 рр. в технікумі існувала сильна команда з біатлону, тренером якої був Бутко Володимир Петрович. Досягнення цих команд становили гордість технікуму.
   З 1975 по 2003рр. був Гринюк С.А. Крім двох навчальних семестрів для студентів діяв трудовий семестр. З числа студентів було сформовано два студентські загони – « Гренада» та « Дружба». За літо  студенти допомагали на будівництві, працювали  в колгоспах збираючи врожай сільськогосподарської продукції.
   Лише протягом літа 1988 р. студентськими загонами виконано робіт на суму 133 тисяч крб. Перераховані кошти на спорудження пам’ятника воїнам Корсунь - Шевченківської битви.

   З 1991р. технікум отримав назву Шевченківський сільськогосподарський коледж та увійшов в підпорядкування Уманського державного аграрного університету і отримав назву Шевченківський коледж Уманського державного аграрного університету.
   В 2010 році перейменовано в Відокремний структурний підрозділ Шевченківський коледж Уманського національного універитету садівництва, педагогічний колектив коледжу є учасником виставки творчих робіт лабораторії педагогічних інновацій «Державної установи «Навчально – методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта»». На базі коледжу були проведені регіональні конкурси «Студент року-2012», «Викладач року - 2014» в яких взяли участь представники коледжів Черкаської та Київської областей Міністерства аграрної політики України.
   В 2016 - 17 роках в коледжі були проведені обласні олімпіади з математики та української мови для студентів ВНЗ I-IIрівнів акредитації. Студенти коледжу є активними учасниками Регіонального конкурсу патріотичної пісні та поезії «В ім’я Батьківщини». Студенти Гаврильченко Є., Маламуж В., Андрущенко Я., Коваленко Марія та Коваленко Марина виборювали на цих конкурсах призові місця. Студенти коледжу беруть активну участь у Всеукраїнському фестивалі «Софіївські зорі». Ось уже кілька років коледж гостинно відкриває двері учасникам обласного конкурсу читців поезії Т.Г.Шевченка.

Ми пишаємось своїми випускниками
На сьогоднішній день маємо більше 15 тисяч випускників коледжу. Серед яких є заслужені діячі наук:
Супрун Микола Олексійович
державний діяч
Смалько Михайло Анаатолійович
кандидатт технічних наук
Чуєнко Микола Онисимович
кандидатт технічних наук
Рогалєвич Юрій Петрович
доктор наук Українського університету водного господарства та природокористування
Черевченко Тетяна Михайлівна
доктор наук, академік біологічних наук, почесний директор центрального ботанічного саду ім. Гришка, м. Київ
Галасун Петро Тарасович
кандидат біологічних наук, директор науково-дослідного інституту рибного господарства УРСР
Демченко Іван Теодосійович
кандидат біологічних наук
Проценко Ростислав Данилович
кандидат технічних наук
Пилипенко Анатолій Терентійович
доктор хімічних наук, професор, завідував кафедрою рідкісних елементів в Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка
Товстик Василь Феодосійович
доцент, кандидат біологічних наук Харківського зооветеринарного інституту
Щербак Григорій Калетинович
доцент, кандидат технічних наук, інженер-полковник